Direct - forums
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krok za krokom, deň za dňom

Go down

Krok za krokom, deň za dňom Empty Krok za krokom, deň za dňom

Post  Onehorn 18.03.13 15:27

Patch 5.2 vkročil do sveta World of Warcraft v celku rýchlo a tak trochu nečakane (aj ja som predpokladal, že bude ešte aspoň o týždeň neskôr) a nedá sa povedať, že bez prekvapení. Tými bol pre nás všetkých nový raid, samozrejme popri nových repkách, všetkými obľúbených nových daily questoch a donekonečna umierajúcich nových rare moboch.
Krok za krokom, deň za dňom Thunder-king-610x339
Tak, ako väčšina guild, ani my z Direct sme neostali však na dlho zaskočení a vedeli sme, čo nás s týmto krokom od Blizzardu čaká. Vytiahli sme zaprášený gear, ktorý sa nám pre "trápne 5.0 heroici" nechcelo upgradovať, aj keď nám posledný mesiac toho napadalo neúrekom, vyšperkovali sme postavy, väčšina z nás si dokonca pozrela nejaké informácie o tom, čo to vlastne patch 5.2 je a kto to je ten Thunder King. Rýchlo sme si pozreli videá z PTR aspoň na prvých bossov. A s úderom stredy 5.3.2013, 20:00 sme všetci začali na novom ostrove hľadať vstup do raidu... kto by to bol povedal, že človek musí prejsť dokonca dvomi portálmi, aby sa tam dostal?!

Raid sme našli, aj keď pár členov bolo treba summnúť cez meeting stone a rozbehli sme sa konečne wipovať na novom, nepoznanom trashy. A že nám dal zabrať! Trash nás stál viac durability, než prvý boss, to je isté.

A práve prvý boss sa ukázal skoro ako výsmech. 2krát sme si ho oťukli, určili si presné načasovanie tauntov, cooldownov a Bloodlustu a Jin'rokh padol, akoby tam ani nebol. No nech sme sa snažili akokoľvek, Horridon sa už konečne predviedol a naúkor pocitu, že Blizz trochu podcenil náročnosť fightov, sme sa dostali do skutočného progressu.

A tak sa viezli ďalšie raidovacie dni. Krok za krokom (ako naznačuje názov novinky) sme si prechádzali nových bossov a musím uznať, že minimálne ja som milo prekvapený. Fighty nie sú odfláknuté, sú zaujímavé a dokonca aj v celku zábavné... dobre, nájdu sa výnimky, ale to v každom raide...

Napokon sme si stanovili nový trend: Čo raidovací deň, to 1 boss odprogressovaný a zabitý. Niekto by povedal, že je to pomalé, ale ak takto budeme pokračovať, o 2 mesiace nebudeme mať čo robiť (som zvedavý, kde dostaneme facku, že až tak jednoduchá matematika to nebude, ale tým sa skrátka necháme prekvapiť časom)...

Keďže po dobu prvého mesiaca od vydania patchu sme sa dohodli a zhodli, že si pridáme jeden raidovací deň, zistil som, že písať novinku ku každému normalovému killu skrátka nestíham. A tak dosť pozde vôbec píšem túto, ale to mi hádam čitatelia odpustia. ;-)

Patch 5.2 je živý a zdravý. Direct ním postupne prechádzajú a ja som vďačný všetkým aktuálnym členom, že u nás buď vydržali alebo prejavili záujem a pridali sa k nám (aj s tými pár výnimkami, na ktorých sme to "príliš hrotili", "správali sa, že všetko vieme a tým pôsobili na 15-20 rokov", či "nepôsobili hodní toho, aby nám vôbec povedali, že s nami nechcú hrať"). Mladé guildy to nemajú jednoduché, ale o to viac ďakujem ľuďom, ktorí nám pomáhajú guildu držať živú, v chode a bez väčších problémov a hlavne ju dostávajú vyššie a vyššie v priečkach progressu.

A keď už som spomínal pár killov a to, že nemám čas písať novinky a vlastne ani tvoriť videá na každý jeden zabitý encounter, pre záujemcov je tu aspoň zostrih našich prvých piatich úspechov v raide Throne of Thunder:
Onehorn
Onehorn
Guild Master

Posts : 117
Join date : 2013-03-02

http://direct.nstars.org

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum